Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Monitoring dostępności strony, usługi - UptimeRobot

Ciekawym, a jednocześnie niezbędnym narzędziem do monitorowania stanu strony lub większej ilości stron jest usługa UptimeRobot. Potrafi monitorować dostępność serwisów, portów (usług), słów kluczowych, a w wersji PRO więcej opcji np. certyfikaty SSL i inne. Dostępność usług w internecie jest kluczowa ze względu na klientów oraz ma wpływ na całą działalność organizacji, a także strona niewidoczna przez jakiś czas w google może odbić się na jej wiarygodności i pozycji.

Add a comment

Continue Reading

Jak blokować adresy IP / hosty plikiem .htaccess

Często zdarza się sytuacja, że strona internetowa jest atakowana np. metodą Brute Force. Pomimo, że można, a nawet powinno się mieć zainstalowaną ochronę Fail2Ban (czasową blokadę logowania po kilku np.5ciu nieudanych próbach) to jednak jest to dość uciążliwe i denerwujące dla administratora strony. Mimo, iż atakujący nie ma zbyt dużych szans powodzenia to jednak admini nie lubią, kiedy ktoś im próbuje wchodzić z butami na systemy / serwery.

Add a comment

Continue Reading

Darmowy audyt SEO strony internetowej

Audyt SEO pozwala webmasterowi ocenić jakość techniczną serwisu pod kątem widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Na wpływ pozycji w wyszukiwaniu ma wiele czynników, ale jednym z podstawowych, pierwszych od których się zaczyna jest właściwa optymalizacja strony.

Add a comment

Continue Reading

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.