Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Monitoring dostępności strony, usługi - UptimeRobot

Ciekawym, a jednocześnie niezbędnym narzędziem do monitorowania stanu strony lub większej ilości stron jest usługa UptimeRobot. Potrafi monitorować dostępność serwisów, portów (usług), słów kluczowych, a w wersji PRO więcej opcji np. certyfikaty SSL i inne. Dostępność usług w internecie jest kluczowa ze względu na klientów oraz ma wpływ na całą działalność organizacji, a także strona niewidoczna przez jakiś czas w google może odbić się na jej wiarygodności i pozycji.

  1. Na początku trzeba założyć konto w serwisie https://uptimerobot.com Zwyczajnie wypełniamy formularz rejestracyjny i aktywujemy konto z linka potwierdzającego, który przychodzi na adres email. Po tej czynności możemy się zalogować do serwisu.
  2. Po zalogowaniu pojawia się pulpit i można dodać jakiś pierwszy monitor. Klikamy Add New Monitor i wypełniamy dane. Możemy wybrać adres strony internetowej HTTP(s), Keyword czyli monitor słów kluczowych, Ping czyli bezpośredni adres IP oraz Port. Dodatkowo zaznaczamy Alert Contacts To Notify czyli adres email podany przy rejestracji (lub dodany inny), na który będą przychodzić powiadomienia z serwisu o zdarzeniach, nieprawidłowościach, statystyki itd. Po skonfigurowaniu zamykamy okno i znowu przechodzimy do domyślnego pulpitu, gdzie widnieje już dodany monitor.
  3. Po czystej instalacji nowego profilu monitora nie ma jeszcze zgromadzonych danych. Widać w zasadzie tylko na pulpicie, że strona działa.
  4. Monitorować możemy przez stronę www oraz przez aplikację. Aplikacja sprawdza się bardzo dobrze.
  5. Poniżej kilka screenów jak wygląda raportowanie i jak zmieniają się statystyki w panelu jeśli strona jest niedostępna przez jakiś czas i potem wraca.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.