Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

F&Home sterowanie zasilaniem tabletów i innych urządzeń mobilnych

Sterowanie systemem inteligentnego budynku zwykle odbywa się przez dedykowaną aplikację F&Home 2.0 Uruchamiamy ją zwykle w pierwszej kolejności na telefonie dla wygody ale zwykle instalowany jest też tablet na stałe, na ścianie, gdzie wszyscy  uprawnieni użytkownicy mają dostęp. Spory problem pojawia się, kiedy tablet jest podłączony do zasilania 24 godziny na dobę przez cały rok. Aplikacja zwykle ustawiona jest tak aby nie wygaszała ekranu.

  1. Bardzo często zdarza się, ze tablety są podłączone nieprzerwanie przez cały rok lub dłużej do zasilania doznają uszkodzeń. Zwykle puchnie bateria, co dodatkowo może spowodować pęknięcie wyświetlacza lub zniszczenie układów elektroniki w urządzeniu. 
  2. Rozwiązań na tę sytuację jest kilka, jednak najnowszym i sprawdzonym już w praktyce i chyba w tej chwili najlepszym jest zamontowanie sterownika jednokanałowego pod urządzeniem np. R1S1 lub wykorzystanie (jeśli mamy osobny obwód zasilający) jakiegoś kanału ze sterownika w rozdzielni np. RhR5 czy innego. W tym przypadku użyjemy dopuszkowego R1S1, który będzie miał za zadanie zmieniać stan na włączony i wyłączony w zdefiniowanej sytuacji i przekazywać napięcie na zasilacz od tableta (lub je wyłączać).
  3. Całość - sterownik i zasilacz spokojnie zmieści się w puszcze podtynkowej podwójnej, więc tablet po zamontowaniu przykryje instalację i będzie wyglądał estetycznie.
  4. Podstawowym ustawieniem aby system zadziałał jest dokładnie taka sama nazwa ID urządzenia - i w projekcie i w urządzeniu. Jest to ważne ponieważ często zdarza się, że na inwestycji będzie więcej urządzeń i system musi umieć je rozróżnić. Nazwę zmieniamy w ustawieniach aplikacji na urządzeniu mobilnym.
  5. Teraz część projektowa. Jest banalnie prosta. Wystarczy w konfiguratorze użyć modułu "Urządzenie mobilne", który znajduje się w zakładce Internet LAN. Upuszczamy go na projekcie i podajemy zdefiniowaną na urządzeniu (tablecie) nazwę oraz zakresy ładowania. W tym przypadku 20-80% Moduł podłączmy do wejścia sterownika np. R1S1 i to wszystko. Jeżeli stan naładowania baterii spadnie do 20% system włączy sterownik R1S1 i poda napięcie na zasilacz, a jeśli stan baterii dojdzie do 80% sterownik odetnie napięcie i tablet przestanie się ładować. W drugim przypadku dołożona została ikona sterowania ręcznego - więc można oprócz działania schematu dodać w razie czego ikonkę włącz / wyłącz. która ręcznie będzie uruchamiać zasilanie.
  6. Zastosowanie tego rozwiązania spowoduje tylko czasowe ładowanie baterii, zwiększy jej żywotność oraz zapobiegnie jej uszkodzeniu (puchnięciu).
  7. System został przetestowany już na kilku inwestycjach i póki co działa prawidłowo.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.