Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

F&Home sterownie oświetleniem według pomiaru natężenia światła z serwera

Do sterowania oświetlenia zewnętrznego przydaje się logiczny automat zmierzchowy. Wtedy bez problemu wedle skonfigurowanej czułości włączy, bądź wyłączy oświetlenie.

  1. W pierwszej kolejności należy poprawnie skonfigurować lokalizację serwera. Jest to robione za pierwszym razem podczas instalacji, ale dla pewności warto sprawdzić. Dzięki tym parametrom serwer pobierze (bez fizycznego automatu zmierzchowego) z jakiegoś serwera pogodowego aktualne dane pogodowe w podanej lokalizacji (strefa czasowa i miasto najbliższe nam)
  2. Sterowanie oświetleniem według logicznego automatu zmierzchowego jest w przypadku oświetlenia zewnętrznego dużo prostsze i przydatniejsze, niż sterowanie godzinowe. Ogólny schemat podłączenia Zmierzchowego sterownika oświetlenia (bloczek 562) wygląda następująco. Skonfigurowane dwa sterowniki zmierzchowe (osobny dla ciemno i jasno) łączymy z impulsatorem, a impulsator ze stykami odpowiednio załącz lub wyłącz sterownika oświetlenia 550. Zauważmy, że bloczku 550 pozostaje nadal styk załącz / wyłącz do którego podpięte są ikony dotykowe dla aplikacji. Pozostaje tez wolny styk dla czujnika ruchu, także opcji sterowania jest wiele.
  3. W pierwszej kolejności konfigurujemy ustawienia zmierzchowe dla sterownika Ciemno - ponieważ to ustawienie będzie włączać system. Wybieramy warunek tak samo lub ciemniej niż i poziom oświetlenia ciemno. Potocznie będzie to oznaczać dla sterownika załącz gdy jest ciemno lub ciemniej. Spowoduje to załączenie nie całkiem w nocy ale już przy dość słabym świetle.
  4. W sterowniku Jasno ustawiamy warunek tak samo lub jaśniej niż i poziom jasności prawie jasno. Spowoduje to podanie logicznej 1 (warunek spełniony) na styk wyłącz sterownika oświetlenia w momencie kiedy będzie prawie jasno lub jaśniej. Czyli jeszcze nie całkowita jasność, ale zaczyna się powoli rozjaśniać na zewnątrz.
  5. Pełny schemat dla załączania pięciu obwodów oświetlenia zewnętrznego może wyglądać np. tak jak na poniższym zdjęciu. Do sterownika oświetlenia 550 zostały podłączone styki załącz / wyłącz (ikony dotykowe), załącz (sterownik Ciemno) i wyłącz (sterownik Jasno).
  6. Inną możliwością załączania oświetlenia jest sterowanie czasowe, pisaliśmy o tym w tym artykule: F&Home sterownie oświetleniem w zadanych godzinach

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.