Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Konwerter USB RS485 Modbus

Wiele urządzeń zwłaszcza przemysłowych posiada wiele protokołów komunikacyjnych, USB, karta sieciowa LAN, Wifi, czy Serial port. Bardzo często udostępniony jest protokół komunikacyjny Modbus, który pozwala w prosty sposób wysyłać i odbierać proste komendy do urządzenia. Do połączenia się z takim sprzętem np. z laptopa wymagany jest specjalny konwerter.

  1. Do połączenia laptopa z urządzeniem modbus (w tym przykładzie licznik energii elektrycznej) potrzebujemy kupić konwerter np. CN-USB-485 https://www.fif.com.pl/pl/liczniki-zuzycia-energii-elektrycznej/1072-konwerter-cn-usb-485.html W zakłądce pliki do pobrania należy pobrać plik instalacyjny dla sterownika.
  2. Instalacja sterownika trwa kilka sekund. Konwerter USB zostanie zainstalowany jako jeden z portów COM. Numer portu COM sprawdzimy w Menedżerze urządzeń w systemie operacyjnym.
  3. Konwerter jest sprzedawany bez okablowania, więc należy sobie podłączyć preferowanej długości kable w różnych kolorach.
  4. W przypadku protokołu Modbus bardzo ważna jest odpowiednie podłączenie kabli. Zwykle zaciski, styki oznaczane są symbolami A i B. Jeśli nie ma oznaczeń to musimy to sprawdzić w instrukcji urządzenia. Więc tak jak podłączymy w konwerterze tak musimy podłączać w urządzeniach. 
  5. Tak podłączane urządzenia możemy dowolnie konfigurować pamiętając aby w aplikacjach wybierać odpowiedni numer portu, w innym przypadku będzie komunikat o błędzie połączenia.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.