Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Przełącznik KVM do serwerowni

W każdej serwerowni, czy większej rozbudowanej szafie serwerowej, niezbędnym urządzeniem jest przełącznik portów KVM. Umożliwia on zarządzanie, połączenie sie z fizycznymi serwerami z jednego miejsca, do którego podłączmy klawiaturę, mysz i monitor.

Podłączone maszyny możemy przełączać w dwojaki sposób: Kombinacja klawiszy na klawiaturze np. NumLock + 1,2,3,4 (numer portu) lub przyciskami na KVMie.

  1. KVM w tym przypadku Aten 16 portowy zajmuje w szafie serwerowej 19" niewiele miejsca, bo tylko 1U. W samym KVM istnieje możliwość update firmware.
  2. Po stronie przełącznika w szafie podłączamy do portów wszystkie urządzenia, którymi chcemy zarządzać. Będą to serwery fizyczne czy rejestrator monitoringu. Musimy pamiętać aby kupić wystarczająco długie kable, zwłaszcza jeśli korzystamy z systemu zarządzania kablami w szafie np. CMA - ramię zarządzania kablami Dell Serwer
  3. Do urządzeń końcowych podłączamy kable z KVM (grafika  + USB sterowanie klawiatura, mysz). To samo robimy w przełączniku. Kable w identyczny sposób musimy podłączyć w stanowisku zarządzającym, w którym będzie się znajdował monitor, klawiatura i mysz.
  4. W stanowisku zarządzającym podłączmy monitor, klawiaturę i mysz. Możemy użyć do tego kabli wyciągniętych i przedłużonych z KVM - grafika i przedłużka USB. Możemy tez użyć klawiatury i myszki bezprzewodowej wtedy wystarczy włączyć dongla do gniazda USM albo na wyciągniętym kablu (ale może okazać się on za długi aby zasilić dongla), albo bezpośrednio w kablach wystających z KVMa w szafie.
       
  5. Oczywiście istnieją różne inne systemy KVM - są takie, które już w szafie zawierają oprócz przełącznika stację sterującą (ekran, klawiaturę i pad bądź mysz). O takich rozwiązaniach w osobnym artykule.

Autor: RC2

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.