Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Instalacja Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 jest oprogramowaniem serwerowym nadal bardzo często używanym w wielu firmach. Prześledźmy proces instalacji tego systemu.

  1. Po uruchomieniu płyty instalacyjnej (bootowanie włączamy w biosie) uruchomi się instalator. Lub w środowisku wirtualnym z pliku obrazu systemu. Instalator zapyta nas w początkowej fazie o język systemu, strefę czasową i język klawiatury. Ja preferuję system serwerowy w wersji angielskiej, chyba że jest przeznaczony jako serwer terminalowy dla użytkowników, którzy będą mięli styczność z pulpitem, wtedy polski.
  2. Klikamy Install Now i wybieramy wersję do zainstalowania. Ja używam Windows Server 2008 R2 Sstandard (Full Installation) oznacza, że zainstalowane zostanie ze środowiskiem graficznym. Klikam Next
  3. Akceptujemy umowę licencyjną i wybieramy instalację ręczną zaawansowaną Custom Advanced aby zainstalowac czysty system. Wybieramy partycje na dysku twardym na której instalator zainstaluje system.
  4. Instalator rozpoczyna pracę i w zależności od prędkości komputera instaluje system w kilkanaście minut i system zostaje pierwszy raz uruchomiony.
  5. W kolejnym kroku musimy ustalić hasło Administratora systemu. Klikamy OK podajemy hasło i otrzymujemy komunikat, ze hasło zostało prawidłowo zmienione.
  6. W tym momencie logujemy się podanym hasłem do systemu i pierwszy raz ukazuje nam się pulpit nowego czystego systemu. Na pulpicie automatycznie startuje Menadżer Serwera oobe.exe w którym ożemy zarządzać serwerem, dodawać role, aktualizować itd.
  7. Na pewno pierwszą rzeczą po instalacji nowego czystemu są aktualizacje. Przechodzimy do Windows Update albo z poziomu Panelu Sterowania albo z Menadżera Serwera i uruchamiamy aktualizacje automatyczne. Po znalezieniu przez system aktualizacji instalujemy je.
  8. W kolejnych krokach jest aktywacja systemu oraz nadanie mu ról zgodnie z przeznaczeniem.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.