Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak wysyłać smsy z komputera - Pushbullet

Jak wysyłać smsy z komputera? Sms jest dziś już rzadszą formą komunikacji - został zastąpiony przez różnego rodzaju komunikatory typu WhatsApp czy Google Hangout lub Czat Facebook - Messenger itd... Form komunikacji jest wiele, zwykły email też jest dobrą metodą. Jednak czasem zachodzi potrzeba użyć zwykłego smsa lub mamy znajomego który nie jest na bieżąco z nowinkami mobilnymi i uparcie wysyła smsy :) 

Z pomocą przychodzi nam aplikacja Pushbullet, dzięki której możemy wysyłać smsy z komputera. Oczywiście Pushbullet potrafi nie tylko to i właśnie dlatego warto ją zainstalować. Jest to komunikator, można wysyłać na swoje sparowane urządzenia pliki, obrazy. Mamy powiadomienia na komputerze z telefonu - o tym, ze ktoś dzwoni, że przyszedł sms itd... Sama instalacja Pushbulleta jest bardzo prosta:

 1. W telefonie wchodzimy do sklepu Google Play i wpisujemy pushbullet. Sklep znajduje aplikację Pushbullet - Sms on PC. Klikamy zainstaluj i po pobraniu i instalacji Otwórz.
 2. Po otwarciu aplikacji musimy się zalogować albo kontem google albo facebook. Ja wybieram konto google ponieważ i tak mam w to konto zsynchronizowane z telefonem na Androidzie. Zezwalamy aplikacji na dostęp do zdjęć, multimediów i plików. Wybieramy konto i logujemy się.
 3. Pushbullet jest w zasadzie zainstalowany - w kolejnych oknach pyta o całą serię zezwoleń - jest to konfiguracja którą trzeba szybko przejść zajmuje kilkanaście sekund. Więc mamy pytanie czy aplikacja może mieć dostęp do informacji o naszym profilu czyli koncie google, które mamy podpięte w telefonie (zezwól), możemy włączyć powiadomienia które będą się pokazywały na komputerze o stanie telefonu jeśli ktoś napisze smsa, powiadomienie lub zadzwoni (włącz), musimy włączyć dostęp do powiadomień w telefonie aby aplikacja mogła je wyświetlać na komputerze (OK)
 4. Dalej zezwalamy na dostęp do połączeń telefonicznych oraz dostęp do kontaktów w telefonie.
 5. Końcówka konfiguracji to włączenie aplikacji i zezwolenie na wysyłanie i odbieranie smsów przez komputer.
 6. Koniec konfiguracji zatwierdzamy klikając gotowe i przechodzimy już w aplikacji do ustawień sms. Włączmy (domyślnie są włączone) synchronizację sms i synchronizowanie zdjęć tylko po wifi aby nie tracić danych komórkowych
 7. Pushbullet na telefonie już działa wiec teraz pora na komputer. Dodajemy wtyczkę do przeglądarki (w tym przypadku chrome) opcją dodaj do chrome i zezwalamy aplikacji na dostęp do komputera i wyświetlanie powiadomień.
 8. Następnie musimy się już tylko zalogować swoim kontem (w tym przypadku google)
 9. Następnie możemy jeszcze szybko skonfigurować dodatek podając system jaki mamy na telefonie w zakładce setup your phone oraz przeglądarki jakiej używamy na komputerze w zakładce set up your computer.
 10. Dobrym pomysłem jest włączenie szyfrowania
 11. Ostatnim krokiem jest uruchomienie  dodatku ikonką pushbullet w chrome. Pojawia się nam okno z zakładkami znajomi, urządzenia, sms i powiadomienia. Smsy będziemy pisać w zakładce sms, a w zakłądce urządzenia mamy listę zsynchronizowanych z naszym kontem i pushbulletem urządzeń (telefony, tablety), w zakładce kontakty mamy naszą listę kontaktów z telefonu, a w powiadomienia możemy się kontaktować z kontaktami nie smsem tylko jako komunikator.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.