Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak odblokować zablokowany telefon Android? Factory restore

Często zdarza się, że wpada nam w ręce (w pracy lub kupiliśmy) telefon, który po uruchomieniu czeka na odblokowanie pinem, wężykiem, a te informacje posiada jego poprzedni użytkownik. Zdarza się też, że my sami zapomnimy jak odblokować telefon. 

Bez odblokowania telefonu, nie wejdziemy do jego ustawień, nie uruchomimy go, w zasadzie takie urządzenie jest do wyrzucenia. Ale możemy wykonać reset do fabrycznych ustawień wraz z wymazaniem danych. Tylko teraz dwie opcje - jeśli my jesteśmy właścicielami telefonu i byliśmy zalogowani kontem google to wszystko fajnie. Gorzej jeśli kupiliśmy telefon, który okazał się zablokowany i po fabrycznym resecie telefon zapyta o stare konto google (czyli poprzedniego właściciela). W takiej sytuacji nie możemy już nic zrobić. Dlatego tak ważne aby sprawdzać kupowany telefon, włączyć go, sprawdzić czy nie jest zablokowany, zalogować się na swoje konto itd. Zajmie to 5 minut, a będziemy pewni, że kupujemy odblokowane urządzenie.

Zatem jak uruchomić opcje factory restore (resetu fabrycznego) zablokowanego telefonu?

  1. Musimy upewnić się w internecie jaką kombinacją klawiszy nasz konkretny model telefonu przechodzi do resetu ustawień fabrycznych - zwykle WYŁĄCZ + ZWIĘKSZ GŁOŚNOŚĆ jako kombinacja którą uruchamiamy wyłączony wcześniej telefon. Spowoduje to wywołanie menu startowego telefonu z różnymi opcjami - Reboot system now - Apply ipdate from sdcard - Wipe data/factory reset - Wipe cache partition. Nas będzie interesować opcja Wipe data/factory reset czyli wymaż dane i zresetuj do ustawień fabrycznych.
         
  2. Klikamy więc w tą opcję. Zobaczymy pytanie Confirm wipe of all user data? Czyli czy chcemy zatwierdzić wymazanie wszystkich danych użytkownika? Klikamy jeszcze raz Wipe data/factory reset i zatwierdzamy Reboot system now czyli reset telefonu, po którym nastąpi wymazanie danych i przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Po naprawdę krótkiej chwili telefon uruchomi się ponownie i rozpocznie się jego konfiguracja od zera.
         
  3. W zależności od poziomu zabezpieczeń i wersji Androida telefon zażąda bądź nie podanie hasła do poprzednio zalogowanego konta google na tym urządzeniu. Jeśłi nie zapyta to kończymy standardowa konfigurację telefonu (język, sieć wifi itd.) A jeśli zapyta to albo podajemy jesli to nasz telefon i tylko go odblokowujemy, a jeśli to telefon kupny to niestety nie za bardzo mamy możliwość aby coś zrobić. W sieci nie zareklamujemy, bo to używany sprzęt, a o poprzednim właścicielu nie wiemy nic. Więc to tak naprawdę loteria.
       
  4. Dlatego tak ważne jest aby kupować używany telefon u pewnego sprzedawcy oraz zawsze poprosić o włączenie i sprawdzenie czy jest odblokowany.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.