• Home
  • Mobilne
  • Telefony
  • Jak podłączyć słuchawki do telefonu bez gniazda audio? Mini jack do usb-c

Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak podłączyć słuchawki do telefonu bez gniazda audio? Mini jack do usb-c

W najnowszych telefonach bardzo często nie ma już złącza audio mini jack, a występuje tylko jedno gniazdo, to do ładowania usb-c.

Istnieją słuchawki zakończone wtykiem pasującym do takiego gniazda, jednak, większość ludzi posiada normalne, tradycyjne słuchawki z mini jack. Ja sam często używam większych profesjonalnych słuchawek odsłuchowych, kiedy słucham muzyki mp3 z telefonu, a takich słuchawek, na pewno nie znajdziemy ze złączem usb-c. W takim przypadku musimy kupić specjalny adapter. Są dwa rodzaje albo tylko do podłączenia słuchawek - ale wtedy zajmujemy jedyne gniazdo i nie mamy jak podłączyć ładowarki. Albo adapter z rozgałęzieniem i na słuchawki i na ładowarkę.

  1. Na poniższych zdjęciach widać telefon wyposażony jedynie w gniazdo usb-c. W takiej sytuacji nie ma jak podłączyć tradycyjnych słuchawek z mini jack 3.5mm.
  2. Kupujemy adapter, może być z dodatkowym złączem usb-c do którego podłączymy ładowarkę. Mamy wtedy komplet połączeń, więc i posłuchamy dźwięku i podładujemy telefon w razie potrzeby. 
  3. Warto zwrócić uwagę i poczytać opinię przed zakupem adaptera, ponieważ, niektóre podczas ładowania w momencie słuchania muzyki mogą powodować szumy. Ale to może się zdarzyć jedynie w totalnie najtańszych przejściówkach. Większość powinna działać prawidłowo.
  4. Oba poniższe adaptery nie przekraczają kilkunastu zł. Jeden kupiony w Polsce w internecie, a drugi na aliexpress, ale czas oczekiwania to trzy miesiące :)
  5. Prawdopodobnie w większości przypadków nie będziemy cały czas mieli podłączonej ładowarki razem ze słuchawkami, ale dobrze po prostu mieć taką możliwość w razie potrzeby.

Autor: rc2

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.