Aktywacja systemu Windows 10

Instalować system Windows 10 można na różne sposoby. Jeśli instalujemy go ponownie, np. po bezpłatnej aktualizacji z Windowsa 7 lub 8 to nasz system aktywuje się automatycznie. Jeśli mamy kupiony klucz licencyjny i instalujemy Windowsa na czysto to musimy go wpisać podczas instalacji - jednak z różnych przyczyn może on się w tym miejscu nie aktywować. Musimy wtedy wybrać opcje pomiń klucz produktu i wpisać go po skończonej instalacji i aktywować.

  1. Podczas instalacji systemu Windows 10 możemy, choć nie musimy wpisać klucz produktu. Jeśli mięliśmy już system aktywowany wcześniej, a po prostu instalujemy go ponownie, np. w celu odświeżenia, to pomijamy ten krok, wybierając nie mam klucza produktu, a system aktywuje się automatycznie po zakończonej instalacji. Jeśli natomiast z jakichś przyczyn wpisujemy tu klucz, a system podaje informację, że mamy niepoprawny klucz produktu, to również pomijamy ten krok i wybieramy opcję nie mam klucza produktu i aktywujemy go później. Po zakończonej instalacji przechodzimy do Ustawień systemu, sekcja Aktualizacja i zabezpieczenia i wybieramy zakładkę Aktywacja.
  2. Klikamy zmień klucz produktu i wpisujemy nasz klucz zatwierdzając Dalej oraz Aktywuj.
  3. W ostatnim kroku otrzymamy komunikat, że system Windows został aktywowany, co możemy sprawdzić w tej samej zakładce Aktywacja.
  4. .

Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12