Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Akeeba Backup WordPress, kopia zapasowa Wordpress

Jak utworzyć kopię zapasową, kopię bezpieczeństwa w najpopularniejszym CMSie na świecie - w wordpressie? Z pomocą przychodzi nam świetny dodatek Akeeba backup. Za jego pomocą stworzymy kopię strony, która będzie przechowywana w 1 pliku .jpa. Dzięki niej możemy spać spokojnie, ponieważ w miarę bezproblemowo w przypadku awarii, włamania, odzyskamy stronę przywracając ją specjalnym narzędziem Akeeba Kickstart. Najważniejsze to regularnie lub po większych zmianach tworzyć kopie strony.

  1. Zaczynamy od pobrania dodatku Akeeba backup https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-backup-wordpress.html 
  2. Pobraną wtyczkę trzeba zainstalować w wordpressie standardowo tak jak każdą inną wtyczkę. Wtyczki --> Dodaj nową
  3. Wybieramy nasz pobrany plik i klikamy Zainstaluj teraz
  4. Po zainstalowaniu dodatku musimy kliknąć włącz wtyczkę. Akeeba backup pojawi się nam teraz w menu wordpressa.
    Kopię wykonujemy na kilka sposobów jednak najprostszy to Default Backup Profile czyli kopia jednym kliknięciem.
  5. Klikamy Default Backup Profile i rozpocznie się wykonywanie kopii. możemy śledzić postęp. Nie można zamykać przeglądarki do momentu ukończenia zadania. Kopia powinna utworzyć się prawidłowo. Aby zarządzać plikami backupów klikamy Pliki kopii.
  6. Klikamy Pliki kopii i pojawi nam się menadżer zarządzania kopiami. W oknie widzimy plik backupu, datę wykonania, rozmiar. Aby pobrać plik klikamy Pobierz (lepiej w tym celu użyć FTP niż pobierać przez Http przez przeglądarkę).
  7. Aby pobrać plik przez FTP sprawdzamy ścieżki położenia naszego backupu klikając na informację "i".
  8. W informacji o archiwum kopii pod przyciskiem "i" dowiemy się czy kopia jest nadal przechowywana na serwerze, w jakim katalogu się znajduje oraz jak nazywa się plik kopii. Dla bezpieczeństwa dobrze jest ten plik sobie zgrać lokalnie na dysk. Stworzenie takiego pliku archiwum nie podnosi bezpieczeństwa strony ale pozwala w przypadku awarii przywrócić stronę bez tworzenia jej od nowa.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.