Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak odzyskać stronę joomla z kopii zapasowej - Akeeba Kickstart

Każdy administrator CMSa Joomla zwłaszcza początkujący, który nie stosował się do zaleceń bezpieczeństwa (aktualizacje, zmiana domyślnego adresu panelu, brak kopii zapasowych, brak ochrony przed spamem itd...) prędzej czy później stał się ofiarom ataku.

Wiele firm również nie kładzie nacisku na bezpieczeństwo witryny. Zwykle współpraca z firmą tworzącą stronę kończy się na jej uruchomieniu. I taka lepiej lub gorzej zabezpieczona witryna wisi sobie w internecie aż do momentu, kiedy okazuje się że nie można się na nią zalogować do panelu, strona nawet jeśli istnieje to wysyła spam itd... Obojętnie na jakim etapie mamy zabezpieczoną stronę kopie bezpieczeństwa to podstawa. W artykule Akeeba backup kopia bezpieczeństwa joomla 3 pokazane było jak utworzyć kopię strony dodatkiem Akeeba Backup. W tym artykule zobaczymy jak z pliku utworzonego przez Akeeba Backup odzyskać stronę.

Założenia:

Straciliśmy stronę po włamaniu nie można się zalogować do panelu, generalnie strony nie ma. Mamy stworzony w Akeeba Backup plik z kopią jpa. Dla przykładu tworzymy subdomenę nowa.naszastrona.pl i tam rozpoczynamy instalację nowej strony. Należy pamiętać aby subdomena kierowała na folder do którego wgrywać będziemy stronę.

 1.  Pobieramy dodatek Akeeba Kickstart ze strony https://www.akeebabackup.com/download/akeeba-kickstart.html
   
 2. Rozpakowujemy pobraną paczkę ze strony i klientem FTP kopiujemy pliki (można wszystkie, ale potrzebne są tylko 3 pluj język) pliki do folderu na który kieruje nasza domena czy subdomena, na której będziemy przywracać stronę.
 3. W pasku adresu przeglądarki wpisujemy adres strony z ukośnikiem /kickstart.php aby uruchomić instalatora odzyskiwania. Akceptujemy informacje ogólne i lecimy dalej. W tym miejscu jeśli ktoś nie zrobił tego wcześniej należy też przygotować nową czystą bazę danych na serwerze hostingowym, ja akurat używam home.pl ale każdy musi sobie na swoim serwerze utworzyć nową bazę MySQL.
 4. W tym miejscu zaczyna się właściwe przywracanie strony - w zasadzie jest to rozpakowanie pliku bazy danych i przygotowanie instalatora Joomla do instalacji na nowej bazie.
 5. W nowej zakładce otworzy się właściwy instalator Joomla, który jest bardzo podobny do oryginalnego więc czujemy się w tym miejscu pewnie. Instalator sprawdza sobie ustawienia serwera i jeśli wszystko jest ok klikamy Dalej. 
 6. W kolejnym kroku podajemy informacje o bazie danych którą utworzyliśmy na serwerze hostingowym i klikamy dalej. Jeśli wszystkie dane sa poprawne otrzymamy komunikat Baza danych została odtworzona i przechodzimy do dalszej instalacji.
 7. Wypełniamy kolejne standardowe informacje dotyczące naszej strony i klikamy dalej. Instalator prosi nas abyśmy przeszli do zakładki obok do naszego pierwszegi Kickstartera i wyczyścili wszystkie zbędne pliki odzyskiwania i instalacyjne.
 8. Po wyczyszczeniu plików Clean Up możemy się już spokojnie zalogować do panelu administracyjnego nowej odzyskanej z kopii strony.
 9. .

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.