Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak wymienić akumulatory, baterie w UPS

Żywotność UPSów jest zależna od producenta i rodzaju urządzenia. Są UPSy tańsze, droższe, wolnostojące, do szaf rackowych czy malutkie biurkowe, popularne. Jednak łączy je jedna rzecz - zużywają się zamontowane w nich akumulatory.

  1.  Żywotność akumulatorów to zwykle kilka lat i po tym czasie trzeba je wymienić. Zwykle o stanie baterii dowiemy się albo z wyświetlacza UPSa albo z aplikacji zainstalowanej na komputerze, która monitoruje stan UPS. Komunikat change bateries to ostatni dzwonek kiedy musimy wymienić akumulatory na nowe. W zależności od złożoności naszego UPSa baterie wymienimy sami lub z pomocą elektryka, który połączy je ze sobą według zasad tak aby nie doszło do zwarcia przy próbie włączenia urządzenia.
  2. Na poniższych zdjęciach widać UPSa wolnostojącego oraz wersje UPS do szafy rackowej 19".  W wersji wolnostojącej połączenie akumulatorów jest dość złożone i korzystamy z pomocy elektryka. Natomiast w wersji wolnostojącej spokojnie możemy akumulator wymienić sami, bo znajduje się tam tylko jeden więc wyciągamy stary zastępując go nowym i wykonując poprawne połączenie tylko dwóch przewodów.
  3. Po poprawnym zainstalowaniu akumulatorów najlepiej przeprowadzić test poprawności działania UPSa i sprawdzić na wyświetlaczu komunikat o stanie baterii, długości podtrzymania itd.

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.