Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Wymiana dysku na SSD w komputerze lub laptopie

Dyski SSD są coraz tańsze i stały się już bardzo popularne. W zasadzie stare dyski HDD są już bezużyteczne i były ostatnim ogniwem , które powodowało wolną pracę komputera. Zwłaszcza użytkownicy Windowsa 10 powinni czym prędzej wymienić dysk na SSD, który znacząco przyspieszy pracę komputera. 

I Wymiana dysku w komputerze stacjonarnym

  1. Do wymiany dysku w komputerze stacjonarnym potrzebujemy specjalnej szyny mocującej dla dysku 2,5' w obudowie pod dysk 3,5'. Można ją kupić za kilkanaście złotych.
  2. Dysk SSD montujemy w szynie montażowej przykręcając go śrubkami. Całą szynę zaś z dyskiem montujemy w obudowie komputera. 
  3. Stary dysk twardy spokojnie możemy zostawić jako dodatkowy, na kopię danych. chyba, że jest uszkodzony. Wkładamy pendriva z przygotowanym obrazem systemu operacyjnego Windows 10. Jak stworzyć obraz systemu Windows 10?
  4. Aby uruchomić instalacje na nowym dysku bez zostawiania starego dysku zwyczajnie uruchamiamy instalatora wybierając w menu bootowania podczas startu systemu (zwykle F12) dysk USB. Jeśli zaś chcemy móc bootować po instalacji nowy dysk, bo chcemy zostawić stary (który do tej pory był systemowy) to musimy w BIOSIE (zwykle F2 podczas startu komputera) zmienić sekwencje bootowania i wskazać nowy dysk SSD jako systemowy.
    .

II wymiana dysku w laptopie

  1. .

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.