Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Konfiguracja rejestratora na kamery analogowe TurboHD

Konfiguracja rejestratora analogowego na kamery TurboHD jest dość prosta. Do skonfigurowania mamy język, strefę czasową, kartę sieciową, dysk twardy i inne podstawowe ustawienia.

Po wstępnym skonfigurowaniu urządzeń możemy je podpiąć do sieci i podpiąć kamery kablami koncentrycznymi, o razu pojawi się w nich obraz. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na rejestrator i dokończenie konfiguracji (jeśli potrzeba) i ustawienie np. nagrywanie po detekcji ruchu zamiast ciągłe, jakość nagrywania itd.

  1. Zestaw do zamontowania to rejestrator 8 kanałowy TurboHD, 3 kamery kopułkowe i jedna kamera tubowa montowana na zewnątrz budynku. Do kamer dodatkowo puszki montażowe i zasilacze. Do rejestratora dysk twardy o pojemności 4TB
  2. Po otwarciu rejestratora widać, że w środku jest puste miejsce na dysk twardy który trzeba w pierwszej kolejności zamontować. Na tylnym panelu widać dokładnie złącza rejestratora: 8 wejść koncentrycznych dla kamer, złącze USB (do podpięcia myszki), złącze HDMI lub VGA do podpięcia monitora zewnętrznego, złącza audio, port sieciowy LAN, port RS-485 do alarmu i port zasilania.
  3. Dysk twardy mocujemy 4 śrubami wewnątrz rejestratora przykręcając go do obudowy (od zewnętrznej strony). Po przykręceniu i ustabilizowaniu dysku w środku podłączmy go złączem SATA.
  4. Podłączmy kolejne złącza aby uruchomić rejestrator - zasilanie, sieć LAN i VGA do monitora, myszka do USB. Widać już na panelu przednim, że świeci się dioda od dysku twardego - co oznacza, że został poprawnie zainstalowany. W dalszej części dysk trzeba będzie zainicjować w konfiguratorze aby był gotowy do użycia w rejestratorze.

    Konfiguracja ręczna - stacjonarna

  5. Uruchamiamy rejestrator i ustawiamy język na Polski. Urządzenie z restartuje się i uruchomi po ponownym starcie konfigurator - jeśli zaznaczyliśmy taką opcję przed restartem. W kolejnym kroku ustawiamy (bądź zmieniamy) hasło administratora i ustawiamy strefę czasową.
  6. Dalej mamy bardzo ważne ustawienia sieciowe. Możemy zostawić włączony tryb DHCP i adres dla naszej karty sieciowej zostanie nadany dynamicznie z puli. Można tez nadać zdres urządzenia ręcznie aby można było zawsze bez potrzeby wyszukiwania w sieci znaleźć urządzenie i zalogować się na nie szybko przez przeglądarkę www.
  7. Dalej musimy zainicjować dysk twardy aby rejestrator mógł go użyć. Jeśli rejestrator poprawnie rozpoznał dysk klikamy inicjuj i potwierdzamy skasowanie wszystkich danych klikając OK. W zależności od pojemności dyski inicjalizacja może chwile potrwać. Po chwili widzimy już dysk ze statusem Gotowy
     
  8. Kreator wykrywa również inne rejestratory dostępne w sieci w celu sprzężenia. Pomijamy ten krok. Dalej mamy pytanie o to czy włączyć nagrywanie w trybie ciągłym czy w detekcji ruchu. Najlepszym pomysłem będzie wybranie detekcji po wykryciu ruchu - znacząco zwiększy to ilość nagrań na dysku i nie będzie nagrywać podczas kiedy na kamerach nic się nie dzieje. PO zamknięciu ostatniego kroku kreatora pojawi nam się domyślny obraz z podziałem na kamery i jeśli zostały podłączone zobaczymy już obraz.
     

    Konfiguracja przez sieć

  9. Równie dobrze możemy większość rzeczy skonfigurować przez sieć - jest to o wiele wygodniejsze. Wstępnie musimy tylko ustawić hasło administracyjne do rejestratora i to w zasadzie tyle. Tryb DHCP jest domyślnie włączony więc adres iP urządzenia znajdziemy na routerze lub skorzystamy z jakiegoś narzędzia do skanowania adresów w sieci lokalnej np. Advanced IP Scanner
    .

  10. .

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.