Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Multiport rozdzielacz portów COM RS232, jedna drukarka fiskalna na dwóch komputerach

Często zdarza się, że potrzebujemy podłączyć jedno urządzenie (na porcie COM RS232) do dwóch komputerów, może to być na przykład drukarka fiskalna na dwóch stanowiskach kasowych.

Jeśli mamy urządzenie starego typu bez portu sieciowego LAN,  wtedy za pomocą urządzenia typu multiport podłączymy taką drukarkę. 

  1. Multiport jest dostępny na stronie producenta https://centrumelektroniki.pl/Multiport_RS232_do_drukarki_fiskalnej,p155621.html Do gniazda ODBIORNIK podłączamy urządzenie RS232 w tym przypadku drukarkę fiskalną, port USB do komputera do USB - będzie to zasilanie multiportu, a do portów KOMP1 I KOMP2 podłączamy nasze stacje robocze czyli pierwszy i drugi komputer w portach RS232 COM.
  2. Po podłączeniu nic nie musimy robić, ani konfigurować. Po prostu z obu komputerów urządzenie czyli drukarka fiskalna będzie dostępna i z obu będzie można na niej drukować.
     
  3. Najlepszym sposobem jest jednak przejście na drukarki i urządzenia pracujące w sieci lokalnej, ale oczywiście nie zawsze jest taka możliwość czy po prostu mamy już kupione starsze urządzenia.

Autor: rc

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.