Tworzenie alternatywnej osobowości w internecie, lewe konto facebook

Czasem zdarza się, że potrzebujemy w ramach "białego wywiadu" poszukać kogoś w internecie. Zresztą już nawet nie chodzi o biały wywiad ale zwyczajnie o to, że chcemy pozostać anonimowi.

Niestety większość najważniejszych serwisów społecznościowych, a nawet operatorów mailowych żąda już potwierdzenia sms podczas zakładania konta. Pokażę tu jak darmowymi metodami (poza kupnem karty sim) założyć różne konta aby pozostać anonimowym w sieci. Na pewno operacja będzie składać się z kilku kroków:

 1. Zakup karty sim (bez potwierdzania tożsamości czyli rejestracji na użytkownika)
 2. Założenie konta mailowego
 3. Założenie darmowego lub płatnego konta VPN - opcjonalnie
 4. Wygenerowanie danych osobowych
 5. Wygenerowanie zdjęcia
 6. Założenie konta Facebook
 7. Założenie konta Linkedin

I Zakup karty sim

 1. W celu potwierdzania smsami różnych zakładanych kont (Facebook wymaga, konta email tez już wymagają niektóre) musimy zakupić kartę sim. Najlepiej u operatora z Czech ponieważ nie maja tam obowiązku rejestrowania danych osobowych przy zakupie karty. Kartę taka kupimy oczywiście w internecie na wszystkich popularnych serwisach aukcyjnych.
 2. Kartę wkładamy do telefonu, powinna się po chwili aktywować i być gotowa do działania.

II Założenie konta mailowego

 1. Jest wiele serwisów na których założymy darmową skrzynkę. Wp, Onet, koto Microsoft, gmail. Ja wybrałem konto yahoo, które jednak wymaga potwierdzenia sms.
 2. Wypełniamy podstawowe dane, jak zwykle przy zakładaniu konta i podajemy numer telefonu na który przyjdzie kod weryfikacyjny.  Z telefonu odczytujemy kod i potwierdzamy konto.
 3. Jak widać nasze konto yahoo zostało prawidłowo zweryfikowane i po zalogowaniu możemy już go w pełni używać.

III Założenie darmowego lub płatnego konta VPN - opcjonalnie

 1. Tworzenie darmowego konta VPN w osobnym artykule. Jest to sposób dość łatwy jednak wymaga większej uwagi i opisania.
 2. Konto VPN przyda nam się aby pozostać anonimowym w sieci i nie wychodzić na świat z naszego aresu IP od naszego operatora, tylko z innego, z jakiegoś serwera VPN.  Większość usług VPN jest płatnych ale znalazłem darmowe konto z ciekawymi parametrami, które na pewno na początek wystarczy.

IV Wygenerowanie danych osobowych

 1. Na stronie https://www.fakenamegenerator.com możemy wygenerować nie tylko imię i nazwisko ale i wiele dodatkowych danych osobowych. Są to dane losowe więc istnieje mała możliwość aby się powtórzyły.
 2. Wygenerowane zostaną fikcyjne min. imię, nazwisko, adres, wiek, email, nazwa użytkownika, hasło, dane o zatrudnieniu, grupa krwi, auto, stanowisko pracy, telefon, numer karty bankowej i wiele innych ciekawych rzeczy, które możemy spokojnie używać.

V Wygenerowanie zdjęcia

 1. Wchodzimy na stronę https://www.thispersondoesnotexist.com i generujemy zdjęcie twarzy. Odświeżamy stronę aby trafić na zdjęcie, które nas interesuje, czy które nam przypasuje. Twarze są niepowtarzalne, generowane losowym algorytmem i nigdy się nie powtórzą.
 2. Taką twarz zapisujemy sobie na dysk i mamy gotowe zdjęcie naszej osobowości alternatywnej.

VII Założenie konta Facebook

 1. Konto Facebook od jakiegoś czasu wymaga potwierdzenia smsowego więc znowu musimy użyć naszej karty do potwierdzenia konta. Nawet jeśli uda nam się założyć konto bez potwierdzenia i system nasz puści to potwierdzenie i tak przyjdzie za jakiś czas.
 2. Konto Facebook zakładamy tradycyjnie i wybieramy metodę potwierdzenia jako email, gdzie przyjdzie kod weryfikacyjny. Nawet jeśli wybierzemy tą opcję (weryfikacji email) to jest to co innego niż potwierdzenie sms, które i tak będzie nas czekało.
 3. jak widać konto zostało utworzone prawidłowo. Dodajemy teraz nasze wygenerowane zdjęcie i teraz kolejna ważna sprawa. Konto FB na którym nie będzie żadnego ruchu - brak znajomych czy polubień jest dla Facebooka podejrzane więc należy zadbać o jakieś podstawowe rzeczy na takim koncie. Dodać się do grup, polubić coś czasem, dodać jakieś posty nawet takie nic nie znaczące, n. lubię taką inną restaurację i w końcu znaleźć choć kilku znajomych.

VIII Założenie konta Linkedin

 1. Konto Linkedin możemy założyć na samodzielnego maila lub wykorzystać opcję zaloguj przez Facebook. Ja wybieram ta pierwszą opcję. Czyli tradycyjnie wypełniam formularze rejestracyjne.
 2. Podajemy podstawowe dane, Imię i Nazwisko, lokalizację.
 3. Wybieramy opcję zatrudniony lub student. Ja wybieram opcję zatrudniony i podaję stanowisko, branżę i firmę. Możemy użyć tych danych z generatora osobowości lub wymyślić coś innego.
 4. Konto potwierdzamy PINem który dostaliśmy na maila.
 5. Pobranie aplikacji pomijamy i już możemy przejść do naszego nowo utworzonego konta Linkedin. Konto zostało utworzone prawidłowo i jest gotowe do użycia. 
 6. .Konta Linkedin są prawdziwa kopalnią wiedzy o użytkownikach, którą możemy wykorzystać przy "białym wywiadzie"

Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12