Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

Jak zrobić domową girlandę na zwykłe żarówki?

Bardzo modne są ostatnio wszelkiego rodzaju girlandy , które dodają uroku i nastroju wnętrzom. Są girlandy na baterię (które niestety szybko się wyczerpują i świecą coraz słabiej aż do całkowitego zaniku).

Girlandy na 230V są dość drogie, Ledowe też wychodzą drogo i nie mają możliwości regulacji natężenia światła. Dość łatwo możemy wykonać w domowych warunkach własną girlandę, która nie będzie droga, koszt wyniesie około 50-60 zł. 

  1. Do wykonania sznura oświetleniowego potrzebujemy kilka metrów przewodu 2-żyłowego (czarny lub biały), kilka (w tym przykładzie 6) oprawek na żarówkę E14 mały gwint (czarne), kilka żarówek typu kulka lub świeczka E27 jak najmniejszej mocy 25W, rurke termokurczliwą oraz ściemniacz 230V na przewód. Ściemniacz montujemy w/g zdjęcia (Wejście 230V przewód brązowy faza do zacisku L, a niebieski - neutralny do zacisku N, wyjście niebieski do N, a brązowy Faza do symbolu napięcia zmiennego). Do oprawek przykręcamy również brązpwy do L, niebieski do N. Wyjścia oprawek przy przewodzie możemy dla ładniejszej estetyki zgrzać 1-2cm koszulki termokurczliwej.
  2. Girlanda bardzo ładnie prezentuje się w ciemności. Musimy pamiętać o wyłączaniu sznura z gniazdka zasilania, ponieważ ściemniacz nawet w pozycji minimalnej nie wyłącza się i przepuszcza odrobinę napięcia. 
  3. Wszystkie elementy (ściemniacz, oprawki, żarówki i koszulki termokurczliwe) sa bez problemu dostępne w sklepach elektrycznych np w el12.pl
     

 Wszystkie produkty z artykułu możesz kupić tu:

 Ściemniacze  Żarówki  Przewody mieszkaniowe

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.