Nie wiesz jaki hosting wybrać? Polecamy dhosting!

link do strony el12

F&Home wysyłanie smsów np. przy wzroście temperatury

Mamy sytuacje w której mierzymy temperaturę i chcemy byc przez system Fhome poinformowani kiedy przewyższy podaną wartość smsem. Musimy skonfigurować użytkowników systemu (do których później będzie wysyłany sms), zadana temperaturę i modem gsm.

  1. Zacznijmy od stworzenia kont użytkowników lub jednego użytkownika w systemie. Zakładka Serwer i Użytkownicy. Wpisujemy np. Użytkownik 1 i numer telefonu.
  2. Teraz konfigurujemy sytuacje która będzie przyczyna wysyłania smsów po analizie. To może być praktycznie dowolna sytuacja w systemie i w projekcie do której podepniemy bramkę sms więc ten przykład jest ogólnym przykładem jak wysyłać smsy. Dla naszych potrzeb konfigurujemy w elemencie Const stałą wartość temperatury na 245 x 0,1 co daje nam 24,5 stopnia C. Do wyjścia komparatora podłączamy bramkę lub więcej bramek sms, które zaraz skonfigurujemy.
  3. Konfigurujemy modem wpisując PIN (jesli jest wymagany) do modemu GSM który podłączamy fizycznie do wejścia USB serwera. Następnie konfigurujemy bramkę SMS (która podłączyliśmy do wyjścia komparatora) podając Adresata wiadomości (wybieramy stworzonego wcześniej użytkownika) oraz podajemy treść wiadomości SMS np. W pomieszczeniu X temp. powyżej 24,5 stopnia.
  4. To w zasadzie tyle z konfiguracji. Jest to projekt uniwersalny, który obrazuje sposób podłączenia bramek SMS które możemy podłączyć do dowolnego elementu i przy logicznej zmianie w projekcie uzyskać wiadomość SMS.

 Elementy systemu inteligentnego budynku możesz kupić tu:

 Inteligentny budynek

Możesz nas wesprzeć na zrzutka.pl

Instrukcja jak przekazać wsparcie.